Uwaga na te produkty w Irlandii! Są pilnie wycofane ze sprzedaży

Produkty zostały wycofane z kilku sieci sklepów w Irlandii z powodu ryzyka dla zdrowia.

Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności (FSAI) w Irlandii ostrzega o pilnie wycofanych ze sprzedaży produktach. Klienci powinni niezwłocznie zaprzestać ich spożywania.

Wycofane produkty

Western Brand wycofuje przeterminowane partie surowych produktów z kurczaka z powodu wykrycia Salmonelli Typhimurium. Produkty te sprzedawane były jako świeże i przeterminowane, jednak na etykietach widnieje informacja, że nadają się do domowego zamrożenia.

Wycofane produkty sprzedawane były w sieciach sklepów Tesco, Aldi, Lidl, Dunnes Stores, jak poinformowano.

W ostrzeżeniu czytamy, że objawy u osób zakażonych Salmonellą pojawiają się zwykle w czasie od 12 do 36 godzin po zakażeniu, ale może to wynosić od 6 do 72 godzin.

Najczęstszym objawem zakażenia bakterią jest biegunka, która czasami może być krwawa. Inne objawy mogą obejmować gorączkę, bóle głowy i skurcze brzucha.

Choroba trwa zwykle od 4 do 7 dni. Biegunka może czasami być na tyle ciężka, że wymaga hospitalizacji. Osoby starsze, niemowlęta i osoby z upośledzonym układem odpornościowym są bardziej narażone na ciężki przebieg choroby.

Informacje dla klientów

Powiadomienia o wycofaniu będą wyświetlane w punktach sprzedaży. Konsumentom zaleca się, aby nie spożywali wymienionych produktów, jeśli mają je w swoich zamrażarkach.

Produkty, których dotyczy to ostrzeżenie, to filety z piersi, udka, skrzydełka, pałki oraz tuszki z kurczaka. Szczegółowa tabela produktów pilnie wycofanych ze sprzedaży dostępna jest na stronie: fsai.ie