POLONIA IRLANDIA • GAZETA • WIADOMOŚCI I INFORMACJE

Mieszkańcy Irlandii ostrzegani są przed oszustami podającymi się za pracowników Departamentu Ochrony Socjalnej.

Departament Ochrony Socjalnej w Irlandii ostrzega mieszkańców przed oszustami podającymi się za pracowników tego wydziału, którzy próbują wyłudzić dane wrażliwe.

Oszustwo polega na tym, że fałszywy urzędnik informuje daną osobę, że jej numer PPS został użyty przez kogoś innego.

Następnie oszust prosi rozmówcę o podanie lub zweryfikowanie imienia i nazwiska, numeru PPS, a w niektórych przypadkach także o podanie danych konta bankowego.

W oświadczeniu Departament Ochrony Socjalnej zapewnia, że nigdy nie prosi swoich klientów o podanie danych konta bankowego lub innego konta instytucji finansowej przez telefon lub SMS.

To wyrafinowane oszustwo. Apelujemy do naszych klientów, aby nie wdawali się w rozmowę z tymi osobami, nie oddzwaniali na te numery i nie udostępniali dzwoniącym żadnych danych osobowych.

Jeśli ktoś ma jakiekolwiek wątpliwości, powinien poprosić o nazwisko dzwoniącego i zadzwonić pod numer infolinii Departamentu 1890-800-024 (między 9:00 a 17:00 od poniedziałku do piątku).

Departament wezwał również osoby zarządzające wnioskami online w Social Welfare, aby upewniły się, że korzystają z oficjalnych witryn wydziałowych.

YOU TUBE • ZAPRASZAMY DO OGLADANIA