Uwaga na ten numer - to kolejna próba wyłudzenia w Irlandii

Mieszkańców Irlandii ostrzega się przed kolejną próbą wyłudzenia – można stracić pieniądze.

Mieszkańcy Irlandii po raz kolejny narażeni są na stratę pieniędzy. Złodzieje próbują nowych metod i niestety nadal wiele osób daje się oszukać.

W ostatnim czasie pojawiało się coraz więcej zgłoszeń dotyczących prób wyłudzenia metodą „przez telefon”. Oszuści wykupują różne numery telefonów, a następnie przy użyciu specjalnych programów wykonują tysiące kilkusekundowych połączeń do mieszkańców Irlandii. Połączenia są na tyle krótkie, że większość osób nie zdąży ich odebrać. Oszuści właśnie na to liczą, ponieważ gdy oddzwonimy na ten numer, jesteśmy narażeni na stratę pieniędzy – bardzo wysoka opłata za połączenie zostanie dodana do naszego rachunku.

Od wielu miesięcy w irlandzkich mediach, a także na stronie Polonia Irlandia, trwa kampania informująca o różnych metodach wyłudzeń. Dzięki temu większość osób stała się ostrożniejsza i dokładnie sprawdza numer nieodebranego połączenia, zanim zdecyduje się oddzwonić.

Niestety złodzieje wzięli to pod uwagę i teraz do wyłudzenia używają numerów, które mogą wyglądać na irlandzkie. Jednym z nich jest numer 087 655 60811, który ma tylko o jedną cyfrę więcej niż numery irlandzkie, dlatego może to uśpić naszą czujność.

Jeżeli nie jesteśmy pewni numeru, z którego ktoś do nas dzwonił, możemy go sprawdzić na stronie phonenumbers.ie. Jeśli jesteśmy pewni, że ktoś chciał nas oszukać, powinniśmy natychmiast zablokować ten numer w telefonie.