POLONIA IRLANDIA

Funkcjonariusze Gardy ostrzegają mieszkańców Irlandii przed nową metodą kradzieży na parkingach sklepowych.

Grupa złodziei stosuje nową metodę kradzieży na sklepowych parkingach w Irlandii. Funkcjonariusze Gardy apelują do mieszkańców o zachowanie ostrożności.

Koniec tygodnia oznacza wypłaty pensji, emerytur i świadczeń socjalnych. To idealny czas dla złodziei, którzy bezwzględnie okradają mieszkańców robiących zakupy.

Popularna jest teraz w Irlandii nowa metoda kradzieży, którą niestety z powodzeniem stosuje m.in. grupa osób w Fermoy, Co. Cork. Kilka dni temu na parkingu sklepu Supervalu swoje pieniądze straciła 95-letnia kobieta.

Poszkodowana czekała w zaparkowanym samochodzie na członka swojej rodziny. W pewnym momencie podeszła do niej kobieta i poprosiła ją, by rozmieniła jej pieniądze na wózek zakupowy. Kiedy poszkodowana opuściła szybę, złodziejka włożyła rękę do środka samochodu i wyrwała 95-latce pieniądze z portfela. Zanim kobieta zdążyła zareagować, oszustka wsiadła do samochodu i uciekła z miejsca zdarzenia.

Funkcjonariusze Gardy apelują o czujność do mieszkańców Irlandii. Przebywając na parkingu należy zawsze zamykać drzwi i nie opuszczać szyby, jeśli nie ma takiej konieczności.