Polonia Irlandia

Dzisiaj rano szef linii Ryanair wydał oświadczenie w sprawie planowanego strajku pilotów w Irlandii.

Dzisiaj rano szef irlandzkich linii lotniczych Ryanair wydał oświadczenie w sprawie planowanego na 20 grudnia 2017 roku strajku pilotów w Irlandii.

We wtorek 12 grudnia 2017 piloci z Irlandii poinformowali zarząd o akcji strajkowej, którą zaplanowano na środę 20 grudnia 2017 roku:

Czytaj więcej: Strajk pilotów Ryanair w Irlandii przed świętami – podano datę

Następnego dnia szef linii Michael O’Leary w odpowiedzi na zapowiedź strajku opublikował oświadczenie, w którym poinformował, iż piloci, którzy wezmą udział w strajku zostaną pozbawieni wszelkich premii i możliwości awansu w przyszłości.

Reakcja O’Leary spotkała się z olbrzymią krytyką i wywołała natychmiastową reakcję grupy pilotów z Portugalii, którzy postanowili dołączyć do 24-godzinnej akcji strajkowej w środę 20 grudnia 2017 roku. Piloci z Niemiec i Hiszpanii także rozważali dołączenie do protestu w tym dniu.

Dzisiaj rano linie lotnicze wydały oświadczenie, w którym potwierdzono uznanie udziału zewnętrzych związków do reprezentowania pilotów w rozmowach pomiędzy nimi a zarządem Ryanair. Kierownictwo firmy nie chce ryzykować i narażać pasażerów na problemy związane z opóźnionymi lub odwołanymi lotami, zwłaszcza przed świętami.

Nie wiadomo jeszcze czy w związku z dzisiejszym oświadczeniem szefa Ryanair piloci zrezygnują z przeprowadzenia akcji strajkowej.