POLONIA IRLANDIA

Grupa złodziei ma nowy sposób na kradzież samochodów w Irlandii. Właścicieli pojazdów uprasza się o rozwagę.

W ostatnich 2 tygodniach doszło do licznych kradzieży samochodów w Irlandii. Garda prosi właścicieli pojazdów o rozwagę, ponieważ złodzieje stosują skuteczną metodę kradzieży.

W sumie skradziono prawie 30 samochodów. Wszystkie przypadki dotyczą północnej części Dublina: Clontarf, Malahide, Howth, Sutton i Raheny. Najprawdopodobniej za kradzieże odpowiada grupa ośmiu osób w wieku od 16 do 22 lat z okolic Edenmore i Coolock.

Metoda polega na “łowieniu” kluczyków przez skrzynkę na listy znajdującą się w drzwiach wejściowych do domów. Niestety złodzieje wykorzystują fakt, że większość osób pozostawia kluczyki do swoich pojazdów w przedpokoju, tuż przy drzwiach.

Na celowniku znalazły się głównie markowe samochody takich marek jak: Audi, BMW i Mercedes. Złodzieje poruszają się skradzionymi samochodami podczas kolejnych włamań, w których łupem padają pieniądze i biżuteria.

Po dokonanych kradzieżach samochody porzucane są w pobliżu kompleksów apartamentów w północnej części miasta. Do tej pory odnalezionych zostało 20 samochodów. Część z nich jest zniszczona, wszystkie sprawdzane są przez techników policyjnych.

Funkcjonariusze Gardy otrzymali zawiadomienie o próbie sprzedaży samochodu o wartości €20.000 za mniej niż €400. Niestety do tej pory nie udało się aresztować żadnej osoby odpowiedzialnej za kradzieże i włamania.