Ponad 11.000 urządzeń w Irlandii może się zapalić – ostrzega producent. Klienci powinni sprawdzić numery seryjne swoich pralek.

Jeden z największych producentów pralek ostrzega przed zagrożeniem pożarem, który mogą spowodować wadliwe urządzenia.

W 2016 roku doszło do podobnej sytuacji z pralkami firmy Samsung. Poinformowano wtedy, że do eksplozji mogło dojść zarówno w nowych, jak i w używanych nawet rok pralkach.

Tym razem ostrzeżenie dotyczy określonych pralek Hotpoint oraz Indesit, których producentem jest firma Whirlpool. Co ważne, pralki Whirlpool nie posiadają wady, która może przyczynić nie do zapalenia urządzenia.

Ostrzeżenie o wadliwych pralkach w Irlandii

Informację o ostrzeżeniu opublikowano we wtorek 17/12/2019 i w niedługim czasie potem nadmiar wejść na podaną stronę producenta spowodował jej awarię.

W Irlandii potencjalne ryzyko stwarza prawie 11.000 pralek, które zostały wyprodukowane w okresie między październikiem 2014 a lutym 2018. Producent poinformował, że problemem jest system zamknięcia drzwi w niektórych pralkach:

Gdy element grzewczy w pralce jest włączony, w bardzo rzadkich przypadkach element w systemie zamka drzwi może się przegrzać, co w zależności od cech produktu może stwarzać ryzyko pożaru.

Wada została wykryta przez pracowników firmy i do tej pory nie doszło do żadnych szkód. Whirlpool twierdzi, że zainteresowani klienci otrzymają możliwość wyboru bezpłatnej zastępczej pralki lub bezpłatnej naprawy w domu istniejących urządzeń.

W ramach opcji wymiany Whirlpool będzie pozbywać się pralek, których dotyczy problem, a nowe produkty będą dostarczane bezpłatnie.