POLONIA IRLANDIA • GAZETA • WIADOMOŚCI I INFORMACJE

Meteorolodzy w Irlandii ostrzegają przed nagłym spadkiem temperatur.

Jeszcze dzisiaj i jutro Irlandia ma być pełna słońca przy dość wysokich jak na tę porę roku temperaturach. Jednak już od piątku przewiduje się znaczne pogorszenie warunków.

Od kilku dni mieszkańcy Irlandii doświadczają typowego babiego lata z temperaturami 17 stopni Celsjusza. W czwartek w nocy do kraju napłynie arktyczne powietrze, które poprzedzą ulewne opady deszczu – szczególnie na północy i zachodzie.

W weekend temperatura w dzień nie przekroczy 9 stopni Celsjusza. W sobotę w nocy miejscami temperatura spadnie do -2 poniżej zera. W niedzielę rano termometry pokażą -1 stopni Celsjusza.

Bank Holiday Weekend ma być mieszanką słońca, deszczu (miejscami ulewnego), a nawet deszczu ze śniegiem czy gradu. Wyraźnie odczuwalny ma być zimny, przeszywający wiatr.

Synoptycy z Met Eireann przewidują, że tej zimy mieszkańcy Irlandii też powinni liczyć się z trudnymi warunkami pogodowymi, jakie miały miejsce w marcu 2018 roku. Irlandia została wówczas na kilka dni odcięta od reszty świata przez skutki śnieżycy i bardzo niskich jak na ten kraj temperatur.