W piątek wieczorem doszło do poważnego zakłócenia porządku publicznego na w centrum miasta w Irlandii.

W późnych godzinach wieczornych w piątek 08/11/2019 opublikowane zostały ostrzeżenia Gardy dla mieszkańców Cork w związku z potencjalnym zagrożeniem ze strony zamaskowanych osób. Świadkowie informowali o ich wzbudzającym niepokój zachowaniu na popularnej handlowej ulicy St. Patrick’s Street w centrum miasta.

Kilka godzin wcześniej w mediach społecznościowych ukazała się informacja zachęcająca do wzięcia udziału w zbiorowej kradzieży w sklepie JD Sports w centrum Cork.

W ogłoszeniu pod nazwą JD Cork City Robbery znajdowały się informacje dotyczące miejsca zbiórki, a także wymaganego ubioru, w tym czarnych kominiarek i rękawiczek. Zawarto też informację, że na kradzież w sklepie jest tylko jedna minuta.

Na końcu ogłoszenia widniała informacja, że udział w akcji jest na własną odpowiedzialność i że nie należy mieć na sobie mundurków. Wszystko wskazywało, że w zbiorowej kradzieży miały brać udział osoby nastoletnie.

Około godziny 18:30 w centrum miasta pojawiły się liczne jednostki Gardy, w tym uzbrojone jednostki, a także oddziały sił zbrojnych. Patrole zostały rozstawione w wielu punktach ścisłego centrum. Nikt nie został aresztowany.

Grupa nastolatków została szybko rozproszona i w ciągu godziny udało się przywrócić porządek. Trwa śledztwo w tej sprawie.