Wczoraj rano uzbrojone oddziały Gardy w Irlandii dokonały przeszukania domu mężczyzny podejrzanego o umyślne spowodowanie śmieci ojca trójki dzieci.

Około 20 funkcjonariuszy Gardy dokonało wczoraj przeszukania domu mężczyzny, który umyślnie przejechał samochodem mieszkańca osiedla Glenshane w Tallaght. Do incydentu doszło w czwartek 13 kwietnia 2017 roku około godziny 19:00 wieczorem w okolicy Brookview. Stephen Lynch poprosił mężczyzn jadących przez osiedle, by zmniejszyli prędkość. Doszło do kłótni, a kierujący Fordem kilkukrotnie umyślnie przejechał po mężczyźnie, który w wyniku odniesionych ran zmarł.

Agresywny mężczyzna przebywał wtedy na osiedlu, gdzie próbował odebrać pieniądze od dilera narkotyków. Podejrzany oraz jego dwóch braci to gang, który dobrze znany jest detektywom Gardy w Crumlin. Mężczyzna to były zawodnik boksu, znany ze swojej wyjątkowo agresywnej postawy. W ubiegłym roku został mu skrócony wyrok więzienia.

Podczas wczorajszego przeszukania funkcjonariusze Gardy zabezpieczyli dowody, w tym ubrania podejrzanego. Na miejscu wymagana była obecność Regional Support Unit, ponieważ istniało prawdopodobieństwo, że mężczyźni są uzbrojeni.

Funkcjonariusze Gardy nie aresztowali wczoraj żadnego z mężczyzn. Trwa postępowanie śledczych i zbieranie dowodów w sprawie śmierci Stephena Lynch.