POLONIA IRLANDIA

Uzbrojone jednostki wsparcia i funkcjonariusze Gardy rozpoczynają operację bezpieczeństwa w Irlandii.

Według najnowszych informacji już od 02 marca 2020 roku możemy spodziewać się utrudnień i wzmożonych kontroli w Irlandii. Ma to związek z organizowaną operacją zapewnienia bezpieczeństwa w Irlandii na czas pobytu książęcej pary.

W styczniu pojawiły się pierwsze doniesienia o planowanej wizycie Williama i Kate w Irlandii:

Więcej: William i Kate przylecą do Irlandii. Podano miasta, które odwiedzą

Książę William z żoną przebywać będą w Irlandii w dniach od wtorku 03/03/2020 do czwartku 05/03/2020 – jak podano w oficjalnym oświadczeniu.

W planie ich pobytu znalazły się: Dublin, Meath, Kildare i Galway. Książęca para prawdopodobnie nie pojawi się jednak w Cork, do którego w 2011 roku zawitała Królowa Elżbieta wraz z Księciem Filipem.

Jednak wizyta Williama i Kate także skupiać się ma na relacjach między Irlandią a Wielką Brytanią i opierać się na tematyce pamięci i pojednania. Książęca para dowie się też „o lokalnych organizacjach działających na rzecz wsparcia i wzmocnienia pozycji młodych ludzi oraz projektów, które zapewniają im możliwości rozwoju ważnych umiejętności życiowych”.

W oświadczeniu podano również, iż „Królewskie Wysokości usłyszą także więcej o irlandzkich inicjatywach ochronnych i wysiłkach na rzecz ochrony środowiska, ze szczególnym uwzględnieniem zrównoważonego rolnictwa i ochrony mórz”.

Podczas pobytu w Irlandii William i Kate spotkają się z szerokim gronem ludzi – przywódcami politycznymi, dziećmi i młodzieżą oraz osobami pracującymi w sektorach sztuki twórczej, biznesu i działalności charytatywnej.

W trakcie wizyty książęcej pary w odwiedzanych przez nich miastach spodziewać się można tymczasowych zamkniętych ulic i objazdów. Szczegółowe informacje na ten temat zostaną podane w późniejszym terminie.