POLONIA IRLANDIA • GAZETA • WIADOMOŚCI I INFORMACJE

Wakacje w Irlandii stały się w ostatnich dniach przedmiotem dyskusji w rządzie.

W ostatnich dniach wśród ministrów w Irlandii toczą się rozmowy o przywróceniu zagranicznych podróży w celach rekreacyjnych.

Wakacje w Irlandii

Niektóre źródła podają, że część polityków opowiada się za zniesieniem ograniczeń w podróżowaniu dla zaszczepionych osób tuż po wprowadzeniu „paszportów szczepionkowych”.

Unia Europejska planuje uruchomić cyfrowe certyfikaty już w czerwcu. Jednak zdaniem Premiera Micheála Martina i Wicepremiera Leo Varadkara czerwiec to za wcześnie na wznowienie podróży międzynarodowych w Irlandii.

Powrót podróży zagranicznych

Varadkar uważa, że będzie to możliwe dopiero w drugiej połowie roku. Warunkiem jest sytuacja epidemiczna w kraju i zrealizowanie planu szczepienia przeciw Covid-19.

W kwestii podróżowania wypowiedział się też Minister Spraw Zagranicznych, Simon Coveney. Także jego zdaniem wznowienie wakacyjnych podróży zagranicznych nie wchodzi w grę na początku lata.

Przywrócenie podróżowania będzie odbywać się „ostrożnie i stopniowo”. Minister powiedział:

Myślę, że w miesiącach letnich będziemy świadkami stopniowej zmiany porad dotyczących podróży międzynarodowych, ale z pewnością nie radziłbym nikomu rezerwować wakacji.

Minister Transportu też nie pozostawia w tej kwestii żadnych wątpliwości – podróże zagraniczne, które nie są niezbędne, zostaną wznowione za „miesiące, a nie tygodnie”.

Szef Green Party powiedział, że nie chce spekulować ani podawać dokładnej daty, ponieważ może to „ponownie zrujnować ludzkie nadzieje”.