POLONIA IRLANDIA • GAZETA • WIADOMOŚCI I INFORMACJE

Pracownicy linii lotniczych Ryanair ostrzegają przed akcją strajkową, która może zakłócić rozkład wakacyjnych lotów.

W poniedziałek w Madrycie odbyło się spotkanie przedstawicieli związków zawodowych reprezentujących pracowników Ryanair z Hiszpanii, Portugalii, Belgii i Włoch.

W Wielkiej Brytanii przedstawiciele stowarzyszenia pilotów British Air Line Pilots Association (BALPA) wystosowali list do szefa Ryanair Michael O’Leary.

Możliwy strajk pracowników Ryanair

Celem spotkania w Madrycie było omówienie bieżącej sytuacji pracowników Ryanair oraz dyskusja na temat ewentualnej akcji strajkowej, która miałaby zostać przeprowadzona w okresie wakacyjnym.

Przedstawiciel hiszpańskich związków zawodowych poinformował, że jeśli kierownictwo Ryanair nie spełni wystosowanych żądań przed 30 czerwca 2018 roku, to hiszpańscy pracownicy Ryanair zdecydują się na przeprowadzenie strajku.

Natomiast piloci z Wielkiej Brytanii chcą wdrożenia sprawiedliwego systemu urlopów, awansów oraz transferów.

Czy jest szansa na uniknięcie strajku Ryanair?

Związki zawodowe chcą, by kierownictwo Ryanair uznało warunki zatrudnienia pracowników według prawa obowiązującego w ich kraju. Do tej pory Ryanair twierdził, że wszyscy zatrudnieni w liniach pracownicy są zatrudnieni zgodnie z prawem irlandzkim.

Uznanie wszystkich związków zawodowych reprezentujących pracowników Ryanair ma być pierwszym etapem do rozpoczęcia negocjacji z kierownictwem linii.