Na jednym z osiedli w Irlandii doszło do szokującego aktu wandalizmu.

Garda w Dublinie poszukuje osób, które posiadają informacje dotyczące aktu wandalizmu, do którego doszło w nocy z poniedziałku na wtorek w Castleknock Park w Dublinie.

Mieszkańcy osiedla dokonali szokującego odkrycia, że nieznani sprawcy zarysowali prawie 60 samochodów zaparkowanych przed ich domami. Napisy zawierały treści typu „BÓG”, „ISIS”, a także „kill your famly” (napisane błędnie w każdym przypadku).

Pokrycie kosztów związanych z naprawą uszkodzonych elementów pojazdów wyniesie wiele tysięcy euro. Jeden panel kosztuje około 300 euro, a w niektórych przypadkach zniszczono nawet kilka elementów samochodu.

Funkcjonariusze Gardy zwracają się do mieszkańców, którzy posiadają system monitoringu CCTV zainstalowany w swoich domach, by przejrzeli nagrania z nocy 22/04/2017 na 23/04/2017. Pomocne mogą być także nagrania z kamer samochodowych.

Osoby, które mogą pomóc w wykryciu sprawców tego incydentu, proszone są o kontakt pod numerami: 01-6667000 lub 1800-666-111 bądź dowolnym posterunkiem Gardy w Irlandii.