POLONIA IRLANDIA • GAZETA • WIADOMOŚCI W IRLANDII

Właściciele wielu modeli Toyoty proszeni są o udanie się do serwisów samochodowych w Irlandii.

Toyota poinformowała o problemach w niektórych modelach samochodów już we wrześniu. W Irlandii pilnego serwisu wymaga aż 30.000 samochodów.

Problemem jest m.in. usterka w module kontroli poduszek powietrznych. Sprawdzone powinny zostać wszystkie samochody marki Avensis, Verso i Corolla, które wyprodukowano w latach 2002 – 2007.

Oprócz tego wezwani zostali właściciele ponad 2.000 samochodów Toyota Aygos, które wyprodukowano między lipcem 2005 a grudniem 2013. W tych pojazdach istnieje możliwość odklejenia się kleju przytrzymującego szybę na tylnych drzwiach.

Dodatkowo właściciele około 6.500 samochodów marki Toyota Avensis, Corolla, Avensis Verso, Yaris i SC430 powinni skontrolować swoje pojazdy. Istnieje prawdopodobieństwo, że nadmuchiwacze poduszek powietrznych z przodu pękną w wysokich temperaturach:

Może to spowodować, że fragmenty metalu przejdą przez poduszkę powietrzną do wnętrza pojazdu z dużą prędkością, co może spowodować obrażenia lub śmierć pasażerów pojazdu.

Usterka może dotyczyć wymienionych pojazdów wyprodukowanych między lutym 2001 a kwietniem 2006. Wszystkie usterki zostaną naprawione bezpłatnie.