Najbardziej popularny przewoźnik w Irlandii zapowiada dokładną kontrolę bagaży wszystkich pasażerów.

Ryanair opublikował informacje dotyczące bagażu podręcznego, który pasażerowie zabierają na pokład samolotów. Jest to przypomnienie, a zarazem ostrzeżenie dla tych klientów, którzy nie stosują się do przepisów przewoźnika.

Rygorystyczne kontrole maja być przeprowadzane na wszystkich trasach podczas wakacyjnych miesięcy. Ryanair ma zabukowanych 95% lotów, a to wiąże się z pełnymi lukami bagażowymi.

Według zasad Ryanair na pokład samolotu można zabrać jedną torbę o wadze 10 kg oraz drugą mniejszą torbę jak na przykład damską torebkę, torbę na laptopa lub reklamówkę z zakupami ze sklepu na lotnisku. Jednak wielu klientów ryzykuje i zamiast drugiej małej torby próbuje wnieść większą niż dozwolona torbę.

Aby ukrócić te praktyki, obsługa Ryanair będzie teraz skrupulatnie sprawdzać wielkość i wagę bagażu podręcznego. W przypadku przekroczenia wymaganych rozmiarów bądź kilogramów, pasażer nie otrzyma zgody na wniesienie bagażu na pokład.

Szef marketingu Ryanair Kenny Jacobs ostrzega, że jeśli reguły dotyczące bagażu podręcznego będą nadal łamane, to linie rozważą likwidację opcji dodatkowej małej torby.