POLONIA IRLANDIA BLISKO LUDZI

Kierownictwo linii lotniczych Ryanair ma ważny komunikat dla swoich pasażerów w Irlandii.

Pasażerowie linii Ryanair od kilku dni oczekiwali na decyzję pilotów odnośnie strajku planowanego na środę 20 grudnia 2017 roku.

W piątek zarząd Ryanair ugiął się pod żądaniami pilotów i uznał udział zewnętrznych związków zawodowych w prowadzeniu rozmów między pilotami a kierownictwem firmy:

Czytaj więcej: Uwaga! – Nowe informacje w sprawie strajku Ryanair w Irlandii

W odpowiedzi na ten gest piloci podziękowali, lecz poinformowali, że strajk zostanie zawieszony, jeśli przed środą 20 grudnia 2017 roku dojdzie do spotkania zarządu Ryanair z przedstawicielami związków IMPACT. Jednak Michael O’Leary odmówił spotkania twierdząc, że nie jest w stanie wygospodarować na to czasu.

Twarde stanowisko szefa Ryanair oznaczało więc chaos na lotniskach, opóźnione i odwołane loty oraz kolejne odszkodowania, ponieważ piloci zamierzali doprowadzić do strajku.

Jednak wczoraj doszło do przełamania impasu i obie strony mają się spotkać we wtorek 19 grudnia 2017 roku. W związku z tym piloci zgodzili się odwołać planowaną na środę akcję strajkową. To oznacza, że wszystkie loty powinny odbyć się zgodnie z planem.