Ważna wizyta prezydenta Joe Bidena w Irlandii

Przez kolejnych kilka dni kierowców w Irlandii czekają tymczasowe utrudnienia.

Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią prezydent Stanów Zjednoczonych przylatuje z wizytą na irlandzką wyspę z okazji 25. rocznicy porozumienia wielkopiątkowego.

Prezydent Joe Biden w Irlandii

Od kilku tygodni prowadzone są intensywne przygotowania do wizyty prezydenta Joe Bidena w Irlandii i Irlandii Północnej.

Członkowie Secret Service przybyli już wcześniej do Irlandii, aby przeprowadzić kontrolę bezpieczeństwa w miejscach, które odwiedzi prezydent Biden.

Prezydenta USA przyleci do Belfastu w Irlandii Północnej we wtorek 11 kwietnia, a dzień później poleci samolotem Air Force One na lotnisko w Dublinie.

W związku z tą wizytą przez kolejnych kilka dni kierowców w Irlandii czekają tymczasowe utrudnienia, o czym poinformowali przedstawiciele Gardy.

Informacje dla kierowców

Oczekuje się zamknięcia wielu dróg w Dublinie oraz w Louth i Mayo. Osoby planujące wyjazd na lotnisko w Dublinie w środę i w piątek powinny rozważyć przeznaczenie dodatkowego czasu na podróż.

Podobną radę udzielono osobom podróżującym w piątek na lotnisko Ireland West Airport Knock, gdzie prezydent Biden pojawi się w ramach swojej podróży do domu przodków w miejscowości Ballina.

Przedstawiciele Gardy oświadczyli, że „ograniczenia w ruchu podczas wizyty będą ograniczone do wymaganego minimum”, a wszelkie skutki mają być „lokalne i minimalne”.

Jednak kierowców w Dublinie czekają ograniczenia parkowania przy Earlsfort Terrace, Leeson Street Lower, Hatch Street Lower, Castle Street i Ship Street.

Natomiast Urząd Robót Publicznych (OPW) poinformował, że Phoenix Park będzie zamknięty dla ruchu samochodów i pieszych od 17:00 w środę 12 kwietnia do 17:00 w czwartek 13 kwietnia.

Garda poinformowała również, że szczegółowe informacje na temat dalszych zamknięć lokalnych dróg, ograniczeń parkowania i objazdów dla Louth, Dublina i Mayo zostaną opublikowane w nadchodzących dniach.