Ważna zapowiedź premiera Irlandii w sprawie rządowej pomocy

Taoiseach wypowiedział się w sprawie planu rządowej pomocy dla mieszkańców Irlandii.

Już w najbliższy wtorek odbędzie się specjalne posiedzenie rządu, po którym przedstawiony zostanie plan wsparcia dla mieszkańców.

Wsparcie dla mieszkańców Irlandii

Taoiseach Leo Varadkar wypowiedział się w sprawie rządowej pomocy i podkreślił, że podjęte środki nie będą miały charakteru minibudżetu.

Rozwiał też nadzieje sektora turystyczno-gastronomicznego w sprawie przedłużenia obniżki VAT, która obowiązuje jeszcze tylko do końca lutego.

Premier zapowiedział, że wprowadzone tymczasowe przepisy, mające na celu łagodzenie kosztów utrzymania, będą w ciągu tego roku stopniowo wygaszane.

Plan rządu w Irlandii

Leo Varadkar poinformował, że ostateczny pakiet wsparcia nie zostanie sfinalizowany, dopóki nie zostanie zatwierdzony przez Radę Ministrów we wtorek 21 lutego.

Premier stwierdził też, że „pakiet będzie dotyczył pomocy przedsiębiorstwom w pokryciu kosztów energii, pomocy rodzinom, które naprawdę borykają się z kosztami utrzymania, a także pomocy osobom znajdującym się w najtrudniejszej sytuacji w naszym społeczeństwie, osobom o stałych dochodach, emerytom, osobom korzystającym z opieki społecznej, które będą potrzebować trochę dodatkowej pomocy”.

W ostatnich tygodniach pojawiło się już kilka zapowiedzi dotyczących planu rządu. Jedną z nich jest wypłata podwójnego zasiłku na dziecko:

Więcej: Dodatkowa płatność Child Benefit – plan rządu w Irlandii