Ważne informacje dla pasażerów wszystkich linii lotniczych w Irlandii

Trwa najbardziej intensywny okres w roku pod względem liczby pasażerów na irlandzkich lotniskach.

Tego typu apel publikowany jest każdego roku, jednak wciąż są osoby zaskoczone surowymi procedurami podczas kontroli bezpieczeństwa.

Trwa okres podróży przedświątecznych, a to wiąże się ze wzmożoną liczbą pasażerów na wszystkich lotniskach w Irlandii. Wielu pasażerów zapomina przy tym o podstawowych zasadach dotyczących zawartości bagażu podręcznego.

Niektórzy zapominają, że przewożone prezenty także podlegają dokładnie tym samym restrykcjom co standardowy bagaż podręczny. Niestety często znajdują się tam przedmioty, które nie spełniają wymaganych norm. Pasażerowie zmuszeni są wtedy pozostawić zabronione przedmioty na lotnisku.

Zaleca się więc, by przed wylotem pasażerowie jeszcze raz sprawdzili listę przedmiotów i substancji zabronionych, które nie powinny znajdować się w bagażu podręcznym.

Dodatkowo wystosowany został apel, by nie pakować przewożonych prezentów w ozdobny papier. Pracownicy lotniska mogą poprosić pasażerów o ich rozpakowanie, a to nie tylko spowolni kontrolę, lecz może wzbudzić w pasażerach niepotrzebne emocje.

Nowość na lotnisku w Dublinie

Pod koniec listopada br. na drugim terminalu lotniska w Dublinie otwarty został pokój sensoryczny dla pasażerów ze specjalnymi potrzebami. Obiekt zaprojektowany został specjalnie dla pasażerów z autyzmem, demencją, zaburzeniami poznawczymi lub innymi szczególnymi potrzebami.

W pokoju brzmi relaksująca muzyka, są tam pufy, wygodne wypoczynki, panele dotykowe oraz gry poprawiające pamięć i zdolności motoryczne. W zależności od wymagań pasażerowie mają możliwość przekształcenia pokoju ze spokojnego środowiska w stymulującą interaktywną przestrzeń z oświetleniem, kolorem i dźwiękiem.