POLONIA IRLANDIA • GAZETA • WIADOMOŚCI I INFORMACJE

Ministerstwo chce w ten sposób uciąć spekulacje, które pojawiły się wśród mieszkańców Irlandii.

Rzecznik Ministerstwa Edukacji skomentował spekulacje dotyczące powrotu uczniów do nauki stacjonarnej w nowym roku szkolnym. Departament chce w ten sposób uciąć spekulacje, jakie pojawiły się wśród mieszkańców Irlandii.

Nauka w szkole

Od czwartku 12 sierpnia uruchomiona zostaje w Irlandii rejestracja szczepień przeciw Covid-19 dla dzieci w wieku od 12 do 15 lat. Wielu rodziców zastanawiało się czy zaszczepienie będzie warunkiem, aby dziecko mogło rozpocząć naukę w trybie stacjonarnym.

Ministerstwo Edukacji postanowiło więc zabrać w tej sprawie głos. Potwierdzono, że uczniowie i studenci, którzy nie zostali zaszczepieni przeciw Covid-19, nie zostaną wykluczeni z edukacji w nowym roku szkolnym.

Ochrona dzieci

Rzecznik ministerstwa poinformował, że „nie ma intencji, aby jakiekolwiek dziecko zostało wykluczone z edukacji z tego powodu, że nie otrzymało szczepionki”.

W lipcu Minister Zdrowia, Stephen Donnelly, powiedział, że ochrona dzieci i społeczeństwa przed koronawirusem jest „etyczna i słuszna”, ale to rodzice decydują, czy ich dziecko powinno zostać zaszczepione.