POLONIA IRLANDIA

Klienci niektórych sklepów w Irlandii powinni zapoznać się z nowym systemem kontroli.

Rząd Irlandii przymierza się do wprowadzenia drugiego etapu znoszenia obostrzeń. Tymczasem w punktach handlowych wprowadzane są nowe systemy kontroli liczby klientów.

Tesco Ireland planuje wprowadzić nowy system we wszystkich swoich sklepach w Irlandii. Pozwoli on kontrolować liczbę klientów przebywających w sklepie w jednym czasie.

Przy wejściu do sklepu znajdować się będzie ekran, na którym wyświetlane będą informacje – ile osób może znajdować się w środku sklepu i ile osób aktualnie przebywa w sklepie.

Klienci będą zobowiązani poczekać na zewnątrz, jeśli na monitorze wyświetli się taka informacja. Zielona strzałka oznacza pozwolenie na wejście do sklepu.

Pierwszy taki monitor funkcjonuje już w supermarkecie w Greystones w hrabstwie Wicklow. W kolejnych tygodniach system pojawi się w pozostałych sklepach sieci Tesco.

Podobne rozwiązanie testowane jest w sklepach sieci Lidl. System kontroli liczby klientów ma pomóc w utrzymaniu zalecanego dystansu społecznego.

Monitory wyświetlać będą znak STOP lub GO – w zależności od przepływu klientów w danej chwili w sklepie. Na razie monitory działają w pięciu sklepach na terenie trzech hrabstw. Docelowo system ma pojawić się we wszystkich sklepach Lidl w Irlandii.