POLONIA IRLANDIA

Pasażerowie zamierzający podróżować do Irlandii powinni być świadomi tej zmiany – brzmi rządowy komunikat.

Od poniedziałku 12 lipca zaczynają obowiązywać nowe przepisy dla osób podróżujących do Irlandii. Od tego momentu formularz Passenger Locator Form będzie ważny wyłącznie w formie cyfrowej.

Passenger Locator Form

Po wypełnieniu formularza online pasażer otrzyma wiadomość e-mail z potwierdzeniem odbioru, który trzeba będzie okazać przy wejściu na pokład.

Wypełnienie formularza przez internet będzie dla pasażerów warunkiem wjazdu do Irlandii. Pasażerowie powinni być świadomi tej zmiany i upewnić się, że wypełnili formularz przed podróżą.

Przeniesienie formularza PLM do systemu online oznacza, że papierowe wersje nie będą już akceptowane. Przewoźnicy będą zobowiązani do odmowy przyjęcia na pokład pasażerów, którzy nie mają wypełnionego formularza online.

Podróż do Irlandii

Pasażerów informuje się, że od 12 lipca podróżowanie do Irlandii bez wypełnienia formularza Passenger Locator Form będzie traktowane jak przestępstwo.

Podane przez pasażera informacje mogą zostać wykorzystane do skontaktowania się z nim w celu zweryfikowania podanych danych oraz udzielenia porad dotyczących zdrowia publicznego. Przejście do formularza dostępnego tylko online ma poprawić realizację tych działań.