POLONIA IRLANDIA • GAZETA • WIADOMOŚCI I INFORMACJE

Leo Varadkar skomentował kwestię wprowadzenia kolejnej blokady w Irlandii.

Przedstawiciele rządu, a także krajowi eksperci ds. zdrowia publicznego coraz więcej wypowiadają się na temat czwartej fali wirusa w Irlandii.

Kolejny lockdown

Dyrektor Medyczny, dr Tony Holohan, poinformował, że na obecną chwilę zaostrzenie restrykcji z powodu wariantu Delta jest mało prawdopodobne, choć nie jest wykluczone.

Natomiast Leo Varadkar stwierdził, że „nie ma powodu, by sądzić”, że w Irlandii zostanie wprowadzony kolejny lockdown, pomimo zbliżającego się zagrożenia wariantem Delta.

Wicepremier powiedział, że rząd spodziewa się czwartej fali w nadchodzących miesiącach, lecz nie wiadomo jak długo ona potrwa, ani jak ciężki będzie jej przebieg.

Varadkar stwierdził jednak, że Irlandia przetrwa kolejny wzrost liczby zakażeń poprzez:

  • Zwiększenie liczby szczepień
  • Utrzymanie obecnych ograniczeń
  • Wprowadzenie systemu przepustek dla usług gastronomicznych w pomieszczeniach

Były Taoiseach powiedział, że dzienne liczby zakażeń wzrosną i że „może to być alarmujące”, ale wezwał opinię publiczną do „uważnego obserwowania” liczby osób w szpitalach i na oddziałach intensywnej terapii.

Na obecną chwilę nic też nie wskazuje na to, by zaplanowany na 19 lipca powrót zagranicznych wyjazdów w celach turystycznych miał zostać wstrzymany lub opóźniony.