Polak został uwięziony przez bandytów, był bity, torturowany a następnie wywieziony do lasu w bagażniku samochodu.

Do zdarzenia doszło w 2015 roku. Dwóch mężczyzn z polskim obywatelstwem zaprosiło rodaka do swojego domu. Następnie uwięzili go i torturowali. Sąd rozpatrzył apelację w tej sprawie i wydał wyrok dla oprawców

Polak uwięziony i torturowany w Irlandii

34-letni Kamil L. i 37-letni Krzysztof N. podejrzewali rodaka, że posiada informację o zaginionych sadzonkach nielegalnie hodowanych przez nich konopii. Próbowali uzyskać potrzebne informacje bijąc mężczyznę kijem bejsbolowym i osłoniętym mieczem samurajskim.

W ciągu trzech dni mężczyzna został między innymi wywieziony do lasu, zakneblowany, związany i rażony prądem. Przewożono go również w bagażniku samochodu, który potem oprawcy spalili. Był też trzymany za nogę z mostu.

Po kilku dniach tortur udało mu się zbiec i zaalarmować sąsiadów, a ci wezwali Gardę. Mężczyzn odpowiedzialnych za tę zbrodnię aresztowano.

Wyrok sądu w sprawie uwięzienia i torturowania Polaka w Irlandii

Pierwszy wyrok dla Kamila L. I Krzysztofa N. wynosił 6 lat pozbawienia wolności. Teraz odbyła się sprawa apelacyjna i wyroki te zaostrzono. Mężczyzn skazano na odpowiednio 9 i 10 lat więzienia.