Wiózł zarażoną koronawirusem pasażerkę w Irlandii. Są wyniki badań

Taksówkarz, który przewoził z lotniska w Dublinie pasażerkę zarażoną koronawirusem, został poddany badaniom. Niestety pozostali pasażerowie nie zostali zbadani.

Kobieta, która wylądowała na lotnisku w Dublinie, a następnie udała się do Północnej Irlandii, była pierwszą osobą na irlandzkiej wyspie z potwierdzonym koronawirusem. Więcej informacji: Koronawirus w Irlandii Północnej! Potwierdzono pierwszy przypadek.

Taksówkarz poddany testom na koronawirusa w Irlandii

We wtorek taksówkarz odwiózł zarażoną koronawirusem kobietę i jej dziecko z lotniska w Dublinie na stację Connolly. W czwartek otrzymał telefon od funkcjonariuszy Gardy z informacją, że chcą się z nim skontaktować pracownicy HSE.

Zadano mu pytania jak długo kobieta przebywała w taksówce. Następnie mężczyźnie zalecono izolację. Jak poinformował taksówkarz – w sobotę został on poddany badaniom na obecność koronawirusa – pobrano wymaz z nosa, zbadano próbkę śliny oraz sprawdzono ciśnienie. Wynik był negatywny.

Kierowca taksówki poinformował również, że nie został zapytany o innych pasażerów, których przewoził od dnia, w którym podróżowała z nim zarażona koronawirusem kobieta.

Zamknięta szkoła – Koronawirus Covid-19 w Irlandii

1 marca 2020 roku ogłoszono, że szkoła w Irlandii zostaje zamknięta z powodu potwierdzonego koronawirusa.

Więcej informacji: Szkoła w Irlandii zamknięta na 2 tygodnie – Koronawirus potwierdzony u ucznia

Najnowsze informacje: Koronawirus w Irlandii