Jeden z najbardziej obleganych w Irlandii szpitali zmuszony był tymczasowo zamknąć swoje dwa oddziały dla odwiedzających z powodu wirusa.

Jak podaje portal Thesun.ie w szpitalu University Hospital Limerick tymczasowo zamknięte zostały dwa oddziały z powodu wirusa tzw. grypy żołądkowej. Zachorowało 14 pacjentów.

Nie wiadomo jeszcze jaki dokładnie typ wirusa wywołał dolegliwości żołądkowo-jelitowe. Zarząd szpitala zdecydował o zamknięciu dwóch oddziałów w czwartek 15/08/2019 w godzinach popołudniowych. W szpitalu ma być przeprowadzona dezynfekcja.

W celu zachowania ostrożności i zablokowania rozprzestrzeniania się wirusa wprowadzono restrykcje dotyczące odwiedzin w szpitalu – z wyjątkiem dla rodzin dzieci na oddziale pediatrycznym oraz pacjentów w stanie krytycznym.

Oddział 3A został całkiem zamknięty dla odwiedzających, natomiast na oddziale 3C dopuszcza się odwiedziny w ilości jednej osoby na jednego pacjenta wyłącznie w godzinach od 14:00 do 16:00 oraz od 18:00 do 21:00.

Wprowadzono również zakaz odwiedzin dla dzieci oraz osób z dolegliwościami gastrycznymi. Zarząd szpitala dziękuje za dostosowanie się do tymczasowych restrykcji i przeprasza za zaistniałą sytuację.