POLONIA IRLANDIA • GAZETA • WIADOMOŚCI I INFORMACJE

WOŚP Dublin – Już za moment, bo 14 stycznia 2018 r. w całej Polsce oraz poza jej granicami zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy pod batutą niezastąpionego Jurka Owsiaka! Trudno uwierzyć, że już od 26 lat w styczniową niedzielę serca milionów dobrych ludzi pomagają zbierać miliony złotych na wsparcie polskich szpitali i ich pacjentów. W tym roku Orkiestra zagra z pełną mocą na rzecz wyrównaniu szans w leczeniu noworodków. Dubliński sztab WOŚP jak co roku, wspierał będzie Jurka i Jego Orkiestrę z samego serca Irlandii. 

W drugą niedzielę stycznia dublińska Orkiestra zagra ponownie, tym razem w przepięknych wnętrzach Café En Seine w samym centrum Dublina. Organizatorzy są przekonani, że – podobnie jak w zeszłym roku – miejsce Wielkiego Finału i tym razem zapełni się po brzegi! Podczas zeszłorocznego finału zebrano rekordową kwotę, która zasiliła konto Fundacji WOŚP. Organizatorzy są przekonani, że i tym razem uczestnicy nie zawiodą!

Przygotowania trwają, a w sztabie WOŚP Dublin praca wre! Wolontariusze prężnie pracują nad masą atrakcji, które umilać nam będą styczniowy finałowy weekend. Imprezy towarzyszące rozpoczną się już w środę 10 stycznia 2018 r. Tego dnia w Sali Rua Red na Tallaght będziecie mogli rozgrzać się w rytm gorących latynoskich przebojów, a to za sprawą Justyny Mikołajczyk, która poprowadzi zajęcia z ZUMBY. Start o godzinie 20:30! 

W czwartek 11 stycznia 2018 r będziemy mieli przyjemność spotkać się z Aleksandrem Dobą, o szczegółach już wkrótce DublinWOŚP poinformuje na swoim Facebookowym profilu.

Piątek 12 stycznia w Dun Laoghaire Motor Yacht Club o godz. 19:00 odbędzie się spotkanie z Aleksandrem Dobą – niezwykłym podróżnikiem, który jako pierwszy człowiek w historii samodzielnie przepłynął kajakiem Ocean Atlantycki z kontynentu na kontynent. Spotkanie poprzedzi pokaz filmu „Happy Olo” opowiadającego niezwykłą historię Pana Aleksandra. Tego samego dnia w centrum Dublina rozlegnie się mocne, rockowe brzmienie! O godzinie 19:00 w klubie The Grand Social odbędzie się koncert Zespołu Ørganek. Tomasz Organek wraz z ekipą świetnych muzyków rozgrzeją nas w piątkowy wieczór i przygotują na weekend pełen atrakcji. Cały dochód ze sprzedaży biletów zasili konto Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Również w piątek zaraz po koncercie Ørganka, zapraszamy wszystkich do Nancy Hands Bar and Restaurant na Parkgate Street Dublin 7 gdzie Dj’e z projektu Dublin House Broadcast poprowadzą WOŚP na klubowo. Zaczynamy już od 22ej.

Sobota 13 stycznia rozpocznie się aktywnie w malowniczej scenerii Dublin Mountains. O 9:00 rano ruszy WOŚPTrek organizowany przez 87 Polski Szczep Harcerski w Dublinie, Polski Ośrodek Społeczno-Kulturalny oraz Aktywną Wyspę. Zapraszamy wszystkich miłośników górskich wspinaczek oraz fanów aktywnego trybu życia! Tego samego dnia w Polskiej Szkole SEN odbędzie się piknik rodzinny, a na nim m.in. występy młodzieży szkolnej oraz kramy ze smakołykami. Uczestnicy pikniku będą również brali udział w biciu rekordu Guinnessa na największą liczbę osób z rogiem jednorożca na głowie! Świetna zabawa gwarantowana.

Również inne polskie szkoły w Dublinie będa tego dnia organizowały zbiórki: m.in Szkolny Punkt Konsultacyjny w Stillorgan, Szkoła Dublin 15, Polska Szkoła Bez Granic w Tyrrelstown i Szkoła Altogether w Tallaght postanowiły przyłączyć się do tego kolorowego wydarzenia.

Niedziela 14 stycznia to dzień Wielkiego Finału. Od rana do godz. 16:00 w Dun Laoghaire organizowane będą trzy godzinne rejsy po zatoce dublińskiej, z których dochód trafi na konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W trakcie Finału we wspomnianych już pięknych wnętrzach Café En Seine odbędzie się koncert projektu Babu Król oraz występ Polskiej Grupy Tanecznej „Koniczyna”. Przez cały dzień aż do późnych godzin wieczornych odbywać się będą licytacje i loterie, z których dochód przekazany zostanie na konto WOŚP. Tradycyjnie będzie można również zrobić zakupy na pchlim targu czy też skosztować pysznego polskiego jedzenia.

Finał WOŚP w Irlandii nie ogranicza się tylko do obchodów w samej stolicy. Aktywnie działać będą również zaprzyjaźnione sztaby w innych częściach Zielonej Wyspy. Imprezy, koncerty i zbiórki odbędą się w: Limerick, Naas, Gorey, Ennis, Arklow, Cavan i Newcastle West.

Organizacja tak dużego przedsięwzięcia nie byłaby oczywiście możliwa bez wsparcia wielu sponsorów, którym jeszcze raz serdecznie dziękujemy! Wszelkie aktualności związane z Finałem na bieżąco śledzić można na profilu WOŚP Dublin na Facebooku. W Irlandii Orkiestra gra już 11 lat, co roku głośniej i z większą mocą. Organizatorzy zapewniają, że będzie grać do końca świata i o jeden dzień dłużej!