Met Eireann zapowiada powrót wysokich temperatur do Irlandii.

Jeszcze w ten weekend na większym obszarze Irlandii będzie dominować duże zachmurzenie, przy przelotnych opadach deszczu. Temperatury w dzień nie przekroczą 21 stopni Celsjusza.

Wysokie temperatury

Jednak od poniedziałku zapowiadany jest znaczny wzrost temperatur, które we wtorek i w środę przypomną o letnich upałach, jakie niedawno nawiedziły Irlandię.

W poniedziałek najwięcej słońca będzie w południowym pasie kraju. W północnej części będzie większe zachmurzenie przy niewielkich przelotnych opadach deszczu.

Temperatury w dzień wyniosą do 24 stopni Celsjusza. W nocy nadal ciepło i duszno – od 12 do 15 stopni Celsjusza. Lokalnie mogą wystąpić poranne mgły.

We wtorek gorąco – zwłaszcza w zachodniej i centralnej części kraju, gdzie słupek rtęci wskaże nawet 26 stopni Celsjusza. W całej Irlandii ma być bardzo słonecznie i bez opadów.

W nocy temperatury nie spadną poniżej 14-17 stopni Celsjusza. Na południowo-zachodnim obszarze mogą wystąpić przelotne opady deszczu we wczesnych godzinach porannych.

W środę meteorolodzy przewidują kolejny bardzo ciepły dzień z temperaturami w granicach od 20 do 25 stopni Celsjusza. Jednak w miarę upływu dnia zwiększać się będzie zachmurzenie i można spodziewać się opadów deszczu, które miejscami przejdą w ulewy.

Od czwartku nastąpi już stopniowe ochłodzenie, będzie też sporo deszczu.