POLONIA IRLANDIA • GAZETA • WIADOMOŚCI I INFORMACJE

Met Eireann ma bardzo dobre informacje dla mieszkańców Irlandii na najbliższy tydzień.

Meteorolodzy z Met Eireann mają bardzo dobre informacje dla mieszkańców Irlandii – w najbliższych dniach będzie można cieszyć się pięknym i ciepłym latem.

Prognoza pogody

Według prognozy od połowy tygodnia wysokie ciśnienie z Azorów będzie miało dominujący wpływ na pogodę w całym kraju. Mieszkańców czekają warunki w stylu śródziemnomorskim.

W poniedziałek i we wtorek będzie jeszcze spore zachmurzenie, chociaż temperatury w dzień utrzymywać się będą w okolicy 20 stopni Celsjusza. W nocy także bardzo ciepło – do 14 stopni Celsjusza.

Od środy będzie coraz więcej słońca, szczególnie we wschodniej części kraju. Ciepło i wilgotno – do 22 stopni Celsjusza w dzień, w nocy nawet 15 stopni.

Czwartek będzie ciepły, wilgotny, z lekkim wiatrem i przelotnymi opadami mżawki. Najwięcej słońca będą mieli mieszkańcy wschodniej i północno-wschodniej części kraju. Temperatura w dzień może sięgnąć nawet 24 stopni Celsjusza.

Promieniowanie UV

Według aktualnych prognoz Met Eireann, ciepłe i słoneczne warunki pogodowe pozostaną w Irlandii co najmniej do końca tego tygodnia.

Mieszkańców ostrzega się jednak przed bardzo wysokim promieniowaniem UV, szczególnie na obszarze bez zachmurzeń.