O szczegółach nowego planu rządu poinformował Minister ds. Dzieci w Irlandii.

Minister ds. Dzieci, Niepełnosprawnych, Równości i Integracji, Roderic O’Gorman, poinformował o nowym programie pilotażowym, który zaplanowano jeszcze w tym roku.

Nowy program rządu w Irlandii

Program Little Baby Bundle powstaje we współpracy ze szpitalem Rotunda w Dublinie i szpitalem University Hospital w Waterford.

Kilkaset rodziców otrzyma od państwa bezpłatny „prezent powitalny” o wartości 500 euro dla dziecka, które urodzi się już tej jesieni.

Wyprawka ma promować zdrowie i dobre samopoczucie noworodków oraz pomagać rodzicom w pierwszych dniach i tygodniach życia dziecka.

W pakiecie znajdą się: koc, ręcznik kąpielowy z kapturem, termometr cyfrowy, gąbka do kąpieli, śpioszki, body, pielucha tetrowa, skarpetki, rękawiczki, pieluchy i krem, chusteczki, wkładki laktacyjne i poporodowe, krem ​​na sutki, laktator, nosidło, mata do przewijania i elektroniczna niania.

Wyprawka dla dziecka

W wyprawce Little Baby Bundle znajdą się też informacje na temat karmienia piersią, bezpiecznego snu i depresji poporodowej. Rodzice dowiedzą się także o dostępie do krajowego programu opieki nad dziećmi.

W broszurach informacyjnych zawarte będą różne wskazówki i porady dla przyszłych rodziców, w tym linki do przydatnych stron internetowych.

Znajdzie się tam również karta biblioteczna, aby „zachęcać rodziny do budowania relacji z lokalną biblioteką oraz zachęcać do czytania i nawiązywania więzi między rodzicami i niemowlętami”.

Dokładne informacje na temat tego nowego programu pomocy w Irlandii będą publikowane podczas kolejnych miesięcy.