POLONIA IRLANDIA - GAZETA - WIADOMOŚCI I INFORMACJE

Rząd przygotowuje się do ogłoszenia zmodyfikowanego planu „Living with Covid” w Irlandii.

Już za dwa tygodnie irlandzki rząd ma opublikować nową wersję planu „Living with Covid”. Trwają już prace w tym zakresie.

Wicepremier Leo Varadkar zasugerował pierwsze szczegóły strategii luzowania obostrzeń. Obecne restrykcje Poziomu 5 obowiązują do 5 marca.

Jak wynika z wypowiedzi byłego premiera – po tym terminie salony fryzjerskie i sklepy, które nie są niezbędne, nadal pozostaną zamknięte. Oddala się także kwestia przywrócenia prac na placach budowy.

Już kilka dni temu Taoiseach Micheál Martin poinformował, że głównym celem jest przywrócenie pełnych usług w służbie zdrowia oraz ponowne otwarcie szkół.

Leo Varadkar powiedział reporterom, że rozważana jest opcja zezwolenia na spotkania towarzyskie na świeżym powietrzu, w tym na niektóre aktywności sportowe.

Wicepremier powiedział też, że możemy spodziewać się, iż lato w 2021 roku będzie „podobne do zeszłego lata” – z otwartymi hotelami i restauracjami. Zaznaczył jednak, że wyklucza się masowe gromadzenie osób na koncertach czy w teatrach.

W kwestii wsparcia dla osób, które straciły zatrudnienie wskutek pandemii, Varadkar zapewnił, że okres wypłat specjalnych zasiłków zostanie przedłużony do lata.