Jak wynika z najnowszych danych problem wszawicy w szkołach w Irlandii jest nadal obecny.

Zbliża się rozpoczęcie roku szkolnego w Irlandii. Już za kilka dni uczniowie spotkają się ze swoimi kolegami i koleżankami z klasy i wymienią ze sobą powakacyjne wrażenia.

Niestety te spotkania mogą również stać się przyczyną wzrostu liczby przypadków wszawicy. Jak wynika z danych DublinLive wszy najczęściej występują w grupie wiekowej do 14 lat, przy czym najwięcej przypadków obserwuje się u dzieci w wieku 7 i 8 lat.

Na wszawicę cierpi dziennie nawet 20.000 dzieci w szkołach podstawowych, co pozwala nam stwierdzić, że problem tej choroby pasożytniczej jest w szkołach w Irlandii nadal obecny.

Należy pamiętać, że wszawica nie jest oznaką braku higieny i nie powinno się jej traktować stereotypowo. Problem dotyka najczęściej dzieci, bo to one przebywają w dużych skupiskach, a to sprzyja zarażeniu.

Wraz z nadejściem roku szkolnego rodzice powinni pamiętać o codziennym sprawdzaniu głowy. Pozwoli to znacznie obniżyć prawdopodobieństwo rozprzestrzeniania się owadów na pozostałych członków rodziny.

W przypadku znalezienia wszy należy zastosować specjalne środki dostępne w aptekach i sklepach zielarskich. Rodzice powinni też poinformować szkołę czy klub sportowy dziecka.