POLONIA IRLANDIA

Rząd Irlandii stawia na napędy ekologiczne samochodów i zakazuje sprzedaży samochodów z napędem na benzynę i diesla.

W 2018 roku rząd w Irlandii ogłosił plan rozwoju: „Project Ireland 2040”. Jednym z jego punktów jest ochrona środowiska, na co przeznaczonych ma być €500 milionów.

Władze lokalne w Irlandii będą używać samochodów elektrycznych

Podjęto decyzję, że wszystkie władze lokalne w Irlandii mają zacząć używać samochodów elektrycznych niezwłocznie. Ma to być dobry przykład dla społeczeństwa aby używać samochodów niskoemisyjnych, które pomagają chronić naturalne środowisko.

“Project Ireland 2040” – samochody ekologiczne w Irlandii

Plan zakłada, że po roku 2030 w Irlandii nie będą sprzedawane samochody na benzynę, ani na ropę, jeśli nie będą o zerowej emisji spalin. Rząd chce, by społeczeństwo kupowało samochody elektryczne, co znacznie obniży emisję szkodliwych substancji do atmosfery.

Toyota wycofuje samochody napędzane dieslem z Irlandii

Jak zapowiadano, jeden z najwiekszych koncernów samochodowych na świecie – Toyota – wycofuje się z produkcji samochodów z dieslem. W odpowiedzi na tę decyzję dystrybutorzy samochodów Toyota poinformowali, że rezygnują ze sprzedaży samochodów na ropę w Irlandii.

Wyjątkiem są samochody komercyjne jak np. Land Cruiser, Hilux czy Proace, które nadal będą produkowane w wersji diesel. W pozostałym przypadku Toyota koncentruje się na promocji technologii hybrydowej.