Styczeń, 2017

11STY(STY 11)08:3015(STY 15)22:00DUBLIN • WOŚP 2017 • FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY W IRLANDII08:30 - 22:00 (15) The Grand Social

DUBLIN • WOŚP 2017 • FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY W IRLANDII

Godzina

11 (środa) 08:30 - 15 (Niedziela) 22:00

Miejsce

The Grand Social

35 Lower Liffey St., Dublin 1

Opis

DUBLIN • WOŚP 2017 • FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY W IRLANDII


15-ego stycznia 2017 roku po raz kolejny w całej Polsce i różnych zakątkach na świecie zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Tym razem jednak jest to bardzo wyjątkowy Finał, bo jubileuszowy. Trudno uwierzyć, że minęło już 25 lat i Orkiestra Owsiaka niestrudzenie pomaga szpitalom w całej Polsce, czy to przez zakup sprzętu, czy poprzez edukację i warsztaty z udzielania pierwszej pomocy. Ten rok też jest ‘’wyjątkowy’’ pod względem atmosfery, jaka się wytworzyła wokół Orkiestry po ostatnich zmianach w Polsce. Niemniej jednak, my nie zwalniamy tempa i paradoksalnie dostajemy jeszcze więcej ciepłych postów, wiadomości czy nawet listów wsparcia z wielu, często dość niespodziewanych stron.

My też dokonaliśmy pewnych zmian, gdzie najważniejszą z nich była zmiana miejsca Finału. Tym razem zagramy w The Grand Social na Liffey Street Lower. Mamy nadzieję, że to nowe miejsce sprosta wymaganiom, które narzuca nam tak duże przedsięwzięcie. Dodatkowo, nasza nowa miejscówka jest położona w samym sercu miasta, blisko przystanku Luasa na Jervis Street, co umożliwi łatwiejszy dojazd osobom, które niekoniecznie chcą udać się do centrum samochodem.

Zaprosiliśmy też do współpracy znanych w Polsce dziennikarzy oraz artystów, co spowoduje, że nasz Irlandzki Finał będzie prawdziwie wyjątkowy. Nie byłoby to jednak możliwe bez naszych sponsorów, którym serdecznie dziękujemy. Szczególnie chcielibyśmy podziękować firmie Finance First za kolejny rok owocnej współpracy.

Poniżej prezentujemy szczegółowy plan wydarzeń związany z #DublinWOSP2017.

Już w środę 11-go stycznia zaczniemy granie tanecznie od zajęć ZUMBY z Justyną Mikołajczyk o 8.30pm w Rua Red, Blessington Road, Tallaght, Dublin 24. Ten event na pewno spowoduje, że krew zacznie nam gorąco i latynosko pulsować i doda nam siły i motywacji na kolejne dni.

Natomiast w już w czwartek 12-go stycznia odbędzie się oficjalne otwarcie WOŚP w Dublinie kameralnym spotkaniem przy kawie pt “Wywiad z wampirem” w Cafe En Seine na 40 Dawson Street, Dublin 2. Wywiad poprowadzi nie kto inny jak świetny dziennikarz aktor i satyryk, przez lata związany z Radiem ZET, w którym prowadził z Edytą Jungowską Rozmowy Rolowane Rafał Bryndal, a gościem jego będzie Wojciech Jagielski. Wstęp będzie naturalnie wolny, ale ze względu na ograniczoną ilość miejsc na sali, należy zarezerwować bilet, wysyłając email na: [email protected]

W piątek zaś, 13-go stycznia wystąpi nasza wspaniała gwiazda, czyli Poparzeni Kawą 3! Koncert zespołu odbędzie się w Opium Rooms (dawne The Village) przy 26 Wexford Street, Dublin 2. Drzwi otwieramy o 7pm. Bilety będzie można zarezerwować z wyprzedzeniem na bilety.gazeta.ie oraz przy drzwiach za jedyne €25. Cały dochód z tej imprezy zasili konto Fundacji a właściciel strony Gazeta.ie zgodził się pokryć wszelkie dodatkowe koszty.

Od razu po koncercie odbędzie się After Party, na którym totalnie zmienimy klimaty muzyczne, razem z naszą ekipą z Dublin House Broadcast. Miejsce imprezy póki co jest ściśle tajnie, ale być może pojawią się wskazówki na naszej stronie FB/DublinWOSP.

A już w sobotę 14-go stycznia odbędzie się coś dla wszystkich miłośników chodzenia po górach, POSK WOŚP Trek wraca do kalendarza wydarzeń. Jest to wypad w góry Wicklow organizowany przez osoby związane z POSKiem. Szczegóły już wkrótce w internetach.  

W Polskiej Szkole SEN natomiast, odbędzie się Piknik Rodzinny, gdzie tradycyjnie już odbywać się będzie kwesta. Szkoła SEN przygotuje moc atrakcji dla wszystkich dzieci, także zapraszamy wszystkie rodziny z dziećmi właśnie do Szkoły SEN. Godziny pikniku od 14 do 18, a adres to Colaiste Mhuire, Navan Rd, Cabra West, Dublin 7.

Także w sobotę w NAAS odbędzie się kolejna impreza Klubowa, organizowana przez Event in Your City, lokalną grupę ludzi, którzy odpowiadają za rozrywkę na terenie Naas.

Jeden z naszych sponsorów, Polska Szkoła Altogether organizuje w sobotę zbiórkę w swoich oddziałach na Tallaght i w Newbridge.

Ponadto zbiórki odbędą się w polskiej szkole Kleks w Arklow oraz ‘Polskiej Szkole bez Granic’ w Tyrrelstown. Polska Szkoła Dublin 15 organizuje kwestę oraz sklepik z WOŚPowymi gadżetami, a także szereg warsztatów dla dzieci i dorosłych.

Podobnie Szkolny Punkt Konsultacyjny przy Ambasadzie RP w Dublinie z siedzibą w Waterford St. Paul’s Community College, Brown’s Road, Waterford organizuje w sobotę kwestę, która wesprze cele Fundacji. Jak również Szkolny Punkt Konsultacyjny w Stillorgan przygotowuje kwestę przy wejściu, gdzie będzie się znajdował sklepik z WOŚPowymi gadżetami. Adres to St.Benildus College, Upper Kilmacud Road, Stillorgan, Dublin.

Niedziela 15-go stycznia to dzień Wielkiego Finału, który zacznie się na ‘’czterech łapach’’ czyli gramy z psami! Po ubiegłorocznym sukcesie, Kinga Giero, dyrektor Polskiej Szkoły w Swords zdecydowała na nowo zamienić swoją pasję jako profesjonalny treser psów na tzw ‘wrzuty do puszki’ i postanowiła zorganizować imprezę dla wszystkich fanów czworonogów i dla samych psiaków także. Właściciele przyprowadzają swoich podopiecznych gdzie są przygotowane gry i zabawy, czeka na nich weterynarz do konsultacji i porad, psi fryzjer oraz konkurs m.in. na najpiękniejszą mordkę. Zatem zabierajcie swoje czworonogi i przybywajcie na WOŚPdog w St. Colmcilles GAA, Swords.

W niedzielę będzie również można wrzucić grosik do puszki w szkole w Stillorgan. Będzie to kolejna okazja, aby spotkać się po raz kolejny z Wojciechem Jagielskim.

The Grand Social jest miejscem głównych obchodów Dublińskiego Finału. Tradycyjnie będą koncerty przeróżnych kapel, pchli targ, markety, stoisko z rzemiosłem oraz wielka polska wyżerka. Podczas Finału sprzedawane będą losy na loterię, na której będzie można wygrać m.in sofę sprezentowanę przez Sofa Galaxy, weekend w Warsaw Hilton Hotel & Convention Centre oraz mnóstwo innych atrakcyjnych nagród. Tradycyjnie też odbędą się aukcje, także jeśli macie ochotę wesprzeć nas unikatowymi przedmiotami na aukcje, piszcie na [email protected].

Jak już wspominaliśmy Finał w Irlandii nie ogranicza się tylko do Dublina, ale też nasi przyjaciele w Limerick, Ennis Waterford, Clonmel czy Naas organizują swoje eventy na które serdecznie zapraszamy na naszej stronie Fejsbookowej https://www.facebook.com/dublinwosp/ gdzie możecie zapoznać się ze wszystkimi wydarzeniami w tych miejscowościach.

Jak widać, przygotowaliśmy mnóstwo atrakcji, które zadowoli wiele gustów, guścików i mamy nadzieje, że wszyscy będą się świetnie i bezpiecznie bawić. My zaś, jako Sztab DublinWOŚP, czekamy na Was na wszystkich eventach. W Irlandii gramy już 11 lat i będziemy grać do końca świata i o jeden dzień dłużej!

Organizator

WOŚP DUBLIN

X