Wypadek samolotu na lotnisku w Irlandii. Przekierowane loty z Polski

Na lotnisku w Shannon doszło do incydentu samolotu podczas lądowania.

Około godziny 16.30 doszło do wypadku lekkiego samolotu podczas lądowania na lotnisku w Shannon w Irlandii. W samolocie wystąpiły problemy z przednim kołem podwozia. Jednostki straży pożarnej i ratownictwa zareagowały natychmiast.

Przekierowane loty z Polski do Irlandii

Według relacji samolotem podróżowała jedna osoba i nie odniosła obrażeń. Pas startowy lotniska został zamknięty. Zdecydowano o przekierowaniu lotów.

  • Ryanair: Wrocław – Shannon – przekierowany do Cork
  • Aer Lingus: London – Shannon – przekierowany do Cork

Ponowne otwarcie lotniska Shannon w Irlandii

Po zakończonej akcji ratowniczej służby otrzymały pozwolenie na usunięcie uszkodzonego samolotu. Następnie przeprowadzono sprawdzanie całego pasa startowego lotniska w Shannon. Po pozytywnym przejściu inspekcji około godziny 18:30 zezwolono na przywrócenie funkcjonowania lotniska.

Władze lotniska podziękowały wszystkim pracownikom, którzy brali udział w akcji ratunkowej. Przeprosili również wszystkich pasażerów, którzy oczekiwali na lotnisku. W oświadczeniu dodano, że pasażerowie, którzy zamierzają podróżować, powinni skontaktować się ze swoją linią lotniczą w celu uzyskania aktualnych informacji na temat planowanych lotów.