POLONIA IRLANDIA • GAZETA • WIADOMOŚCI W IRLANDII

Dzisiaj rano doszło do karambolu z udziałem szkolnego autobusu w Irlandii.

Trwa akcja ratownicza osób poszkodowanych w karambolu, do którego doszło dzisiaj rano w Irlandii. Na miejscu są liczne jednostki straży pożarnej, Gardy i służb medycznych.

Do karambolu z udziałem trzech pojazdów, w tym autobusu szkolnego, doszło około godziny 08:30 rano w Caherconlish w hrabstwie Limerick. Droga R513 między Herbertstown a Caherline została wyłączona z ruchu. Zarządzono objazdy od Caherconlish do Ballyneety.

Nie są jeszcze znane przyczyny wypadku. Według wstępnych informacji w pojazdach znajdowało się około 40-50 osób, większość z nich to osoby nastoletnie. Jak do tej pory 15 rannych osób zostało już zabranych do szpitala University Hospital Limerick. Na tą chwilę nie jest jeszcze znany ich stan.

AKTUALIZACJA:

Do szpitala trafiły w sumie 32 osoby. Większość z nich została już zwolniona do domu. Szczęśliwie nikt nie odniósł poważnych obrażeń – u większości pacjentów lekarze stwierdzili otarcia skóry oraz kilka złamań. Szkoła John The Baptist Community School, do której należą uczniowie, a także ich rodziny mają zapewnioną opiekę psychologa.