Wyrok więzienia dla Damiana K. Spowodował śmiertelny wypadek i uciekł

Mieszkający w Irlandii Damian K. usłyszał wyrok w sprawie spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym i ucieczkę z miejsca zdarzenia.

Damian K. na stałe mieszkający w Newbridge w hrabstwie Kildare usłyszał w piątek 12 maja wyrok w sprawie spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym i ucieczkę z miejsca zdarzenia. Czytaj też: Polak spowodował tragiczny wypadek i uciekł z miejsca zdarzenia. Odpowie w sądzie

Wracający z pubu do domu lokalny radny Willie Crowley został potrącony przez samochód kierowany przez Damiana K. Ranny mężczyzna zmarł kilka dni później w szpitalu w Naas.

Pasażerowie, którzy jechali z Damianem K. w chwili wypadku zgłosili się na Gardę. Niedługo potem mężczyzna chowający się w szafie w domu kolegi, został aresztowany. Podczas przesłuchania przyznał, że wpadł w panikę.

W sądzie Damian K. przyznał się do winy i wyraził skruchę. Jednak sędzia wziął pod uwagę fakt, że oskarżony w ciągu 10 miesięcy popełnił trzy wykroczenia, w tym jazdę bez ważnego ubezpieczenia oraz jazdę po spożyciu alkoholu. Jego decyzja o ucieczce z miejsca wypadku wskazuje natomiast na zlekceważenie życia jego ofiary.

Mężczyzna usłyszał wyrok 5,5 roku pozbawienia wolności, w tym ostatnie 18 miesięcy w zawieszeniu. Utracił też prawo do kierowania pojazdami w Irlandii na okres 10 lat.