Garda apeluje o pomoc w odnalezieniu butelek z trucizną, które zostały skradzione podczas włamania w Irlandii.

Funkcjonariusze Gardy apelują o pomoc w odnalezieniu butelek ze śmiertelnie niebezpieczną substancją pentobarbital o nazwie Dolethal. Trucizna została skradziona wraz z innymi przedmiotami podczas włamania, do którego doszło w hrabstwie Wicklow.

Nieznani sprawcy włamali się do lokalu w Enniskerry 28 kwietnia 2017 roku. Skradziono między innymi czarny samochód Landrover Discovery, w którym znajdowały się butelki z substancją służącą do eutanazji małych zwierząt. Trucizna jest koloru czerwonego i znajdowała się w czterech szklanych butelkach o pojemności 100 ml każda.

Jest to bardzo niebezpieczna substancja i może stanowić śmiertelne zagrożenie dla ludzi. W niektórych stanach USA używa się jej do wykonania wyroku kary śmierci. Rzecznik Gardy twierdzi, że złodziej może uznać Dolethal za substancję o działaniu odurzającym i może ona zostać sprzedana jako narkotyk. Dlatego to bardzo ważne, by udało się ją jak najszybciej odzyskać.

Osoby, które mają informacje na temat skradzionej trucizny, proszone są o kontakt z Gardą pod numerami: 01 6665800 lub 1800 666 111