POLONIA IRLANDIA • GAZETA • WIADOMOŚCI I INFORMACJE

Śledczy poszukują osób, które mają ważne informacje na temat okoliczności śmierci Polaka w Irlandii.

Funkcjonariusze Gardy prowadzą śledztwo w sprawie okoliczności śmierci 50-kilkuletniego Polaka mieszkającego w Irlandii.

Ciało mężczyzny zostało znalezione w sypialnie domu w rejonie Ballastown, Lusk w Dublinie w środę 03/03/2021 ok. godziny 17:00. Mężczyzna był widziany po raz ostatni dwa dni wcześniej, w poniedziałek 1 marca w godzinach wieczornych.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że do śmierci mężczyzny doszło w „niewyjaśnionych okolicznościach”. Przeprowadzono już sekcję zwłok, lecz jej wyniki są utajnione ze względu na dobro śledztwa.

Miejsce zostało odgrodzone taśmą policyjną. Trwają czynności techników kryminalistycznych. Zebrano już zeznania kilku osób, przeglądane są nagrania z okolicznych kamer CCTV.

Śledczy kontynuują dochodzenie i apelują o kontakt wszystkie osoby, które mają ważne informacje na ten temat. W szczególności przydatne mogą okazać się nagrania z kamer samochodowych osób podróżujących w okolicy Ballastown w Lusk w czasie między poniedziałkiem a środą.

W kręgu zainteresowania śledczych jest osoba mężczyzny, który przechodził przez Skerries Road, Commons Lane lub Hill Lane w Lusk między godziną 18:00 a 20:00 w dniu 1 marca.

Mężczyzna ten miał na sobie granatowe spodnie od dresu i czarną zapinaną na zamek kurtkę typu bomberka, nosił też charakterystyczną torbę na zakupy „Lidl Deluxe” (czarną z białym napisem).

Każda osoba posiadająca jakiekolwiek informacje proszona jest o skontaktowanie się z posterunkiem Gardy w Balbriggan pod numerem 01-6664500, poufnym numerem Gardy 1800 666 111 lub z dowolnym posterunkiem Gardy w Irlandii.