POLONIA IRLANDIA

Funkcjonariusze Gardy zwracają się z publiczną prośbą do mieszkańców Irlandii o pomoc w odnalezieniu Polaka zaginionego w Irlandii.

Poszukiwania Polaka zaginionego w Irlandii trwają już od marca 2018 roku, lecz do tej pory nie udało się wpaść na żaden ślad Rafała Filipowicza.

Funkcjonariusze Gardy, którzy prowadzą śledztwo, będą przesłuchiwać kierowców taksówek, którzy pracowali w okolicy tego dnia. Zwracają się również z prośbą do polskich obywateli mieszkających w Irlandii o pomoc w odnalezieniu mężczyzny.

Rafał Filipowicz
Rafał Filipowicz
 Zaginął Polak w Irlandii. Prośba o pomoc w odnalezieniu
Rafał Filipowicz

30-letni Rafał Filipowicz po raz ostatni widziany był 16 marca 2018 roku około godziny 08:00 rano w szpitalu Portlaoise General Hospital w Laois. Kamery CCTV zarejestrowały go jak wychodził ze szpitala ubrany w koszulkę z krótkim rękawem, chociaż w tym dniu temperatury na zewnątrz były niskie.

Zaginiony Rafał Filipowicz ze szpitala udał się w kierunku Dublin Road w Portlaois, gdzie znajdują się więzienia Midlands i Portlaoise. Na kamerach widać, że miał na sobie czerwoną koszulkę polo, szare spodnie dresowe i ciemne buty.

Osoby, które mają informacje na temat zaginionego Rafała Filipowicza, proszone są o kontakt z Crimestoppers pod numerem 1800 25 00 25. Zgłoszenia można dokonać anonimowo – bez podawania nazwiska czy adresu zamieszkania.