POLONIA IRLANDIA • GAZETA • WIADOMOŚCI W IRLANDII ARTYKUŁ

W Irlandii trwa specjalne spotkanie dotyczące zagrożenia atakiem terrorystycznym na lotnisku w Dublinie.

Dzisiaj odbywa się specjalne spotkanie zorganizowane przez Gardę a dotyczące zagrożenia atakiem terrorystycznym na lotnisku w Dublinie. W ostatnim czasie do opinii publicznej dotarły niepokojące informacje, że lotnisko ochrania zaledwie trzech uzbrojonych funkcjonariuszy Gardy. Nie ma też żadnych ustalonych procedur na wypadek ataku.

W związku z tym podczas dzisiejszej konferencji mają zostać ustalone potrzebne procedury ewakuacyjne. W spotkaniu w hotelu Radisson Blue w Dublinie biorą udział przedstawiciele An Garda Síochána, wojska, Urzędu Celnego, Wydziału Imigracyjnego, Ochrony Granic Stanów Zjednoczonych i innych pracowników zatrudnionych na lotnisku.

Konferencja ta była planowana od jakiegoś czasu, ale odbywa się dokładnie po tygodniu od eksplozji podczas koncertu Ariana Grande w Manchester City, gdzie zginęły 22 osoby. Podczas spotkania specjalne jednostki saperskie oraz Emergency Response Unit przeprowadzą prezentacje swoich planów.

Jak do tej pory poziom zagrożenia atakiem terrorystycznym w Irlandii utrzymuje się na niskim poziomie. Oznacza to, że atak jest mało prawdopodobny, chociaż nie jest wykluczony.

Czytaj także: Kolejne aresztowania podejrzanych o terroryzm. SDU w gotowości