Zagrożenie dla kierowców w Irlandii - ostrzeżenie Gardy

Ostrzeżenie wystosowano po zdarzeniach, do których doszło na kilku drogach w Irlandii.

Przedstawiciele Gardy ostrzegają kierowców o zachowanie czujności po incydentach, które zagrażają bezpieczeństwu na drogach w Irlandii.

Apel Gardy

Ostrzeżenie wystosowano po kilku zdarzeniach, w których nieznani sprawcy rzucili z wiaduktu obiekty (prawdopodobnie kamienie) na przejeżdzające pod nim pojazdy.

Do poważnego incydentu doszło pod koniec lutego w okolicy Cahir w hrabstwie Tipperary, gdy rzucony kamień zbił szybę w przejeżdżającym samochodzie.

Na szczęście kierowca nie odniósł obrażeń i był w stanie bezpiecznie zaparkować na poboczu. Był jednak głęboko wstrząśnięty całą sytuacją.

Do podobnych zdarzeń doszło w ostatnim czasie także nad drogami szybkiego ruchu w Dublinie, Wicklow, Meath i Cork.

Ostrzeżenie

Funkcjonariusze Gardy zwiększyli już liczbę patroli na niektórych wiaduktach w kraju. W sprawie zdarzenia w hrabstwie Tipperary prowadzone jest postępowanie, które ma na celu wykrycie sprawców i pociągnięcie ich do odpowiedzialności.

Przedstawiciele Gardy poprosili za pomocą mediów o rozwagę. Ostrzegają, że takie zachowanie może mieć tragiczne skutki dla uczestników dróg.

Prowadzący śledztwo proszą o kontakt wszystkie osoby, które mogą pomóc w zidentyfikowaniu osób odpowiedzialnych za zdarzenie w Tipperary.