
Tak jak zapowiadano – szykuje się największy w historii strajk pracowników Ryanair.
Belgijski związek zawodowy CNE reprezentujący pracowników Ryanair podał wczoraj datę planowanego strajku.
Pracownicy irlandzkiego przewoźnika – piloci, personel pokładowy i naziemny domagają się poprawy warunków zatrudnienia, a także chcą, by ich umowy były oparte na prawie obowiązującym w ich kraju zamieszkania, a nie w Irlandii.
W „24-godzinnej akcji strajkowej wezmą udział pracownicy z Belgii, Holandii, Włoch, Hiszpanii i Portugalii”. Prowadzone rozmowy nie przyniosły niestety oczekiwanego skutku.
Belgijskie związki zapowiadają największy strajk pracowników w historii Ryanair i setki odwołanych lotów, a szef marketingu Ryanair Kenny Jacobs zapewnia, że „większość lotów i usług Ryanaira w tym dniu będzie działać normalnie”.
24-godzinna akcja strajkowa planowana jest na 28 września 2018 roku. Jednak pracownicy z pięciu krajów są gotowi wycofać się ze strajku, jeśli wcześniej uda się osiągnąć porozumienie. Ostateczny termin ugody wyznaczono na 20 września 2018 roku.
Więcej na ten temat: Największy strajk w historii Ryanair