Jedna z największych firm w przemyśle elektronicznym ostrzega swoich klientów w Irlandii.

Według oficjalnych danych niektóre baterie umieszczone w urządzeniach elektronicznych firmy HP mogą stwarzać zagrożenie dla ich użytkowników.

W styczniu 2018 roku ogłoszono, że prawie 50.000 urządzeń elektronicznych firmy HP może stanowić zagrożenie dla zdrowia, życia i środowiska człowieka. Teraz ponownie poinformowano o wadach w kolejnych 78.500 urządzeniach – notebookach i przenośnych stacjach roboczych.

Wszyscy użytkownicy wymienionych urządzeń Hewlett-Packard, także ci w Irlandii, powinni sprawdzić oznaczenia na sprzęcie. Istnieje ryzyko, że zainstalowana w urządzeniu bateria eksploduje, co może przyczynić się do pożaru, zagrożenia życia i zniszczenia mienia.

Ostrzeżenie dotyczy urządzeń zakupionych w okresie między grudniem 2015 a kwietniem 2018 roku. Przedstawiciel HP apeluje, by każdy poszkodowany klient poprosił o wymianę baterii i zastosował aktualizację oprogramowania, która przełącza baterię w tryb bezpieczny, uniemożliwiając jej ładowanie.

Klienci mogą sprawdzić czy bateria w ich urządzeniu jest objęta programem HP Battery Validation Utility i wystąpić o bezpłatną wymianę baterii. Następnie technik z firmy HP skontaktuje się w ciągu 3-5 dni roboczych i ustali warunki wymiany baterii w sprzęcie.

Więcej informacji oraz pełna lista urządzeń, w których może być zainstalowana wadliwa bateria, znajduje się na stronie www8.hp.com