POLONIA IRLANDIA • GAZETA • WIADOMOŚCI I INFORMACJE

Ostrzeżenie dotyczy prawie 600.000 mieszkańców Irlandii w trzech hrabstwach.

Przedstawiciele Irish Water poinformowali już, że ostrzeżenie pozostanie w mocy przez kilka dni. We wtorek 22/10/2019 podano listę miejsc, których dotyczy komunikat.

Irish Water wprowadził ostrzeżenie jako środek zapobiegawczy w związku z problemami z procesem oczyszczania w Leixlip. Problem został już rozwiązany, ale woda może nie nadawać się do picia w wielu rejonach trzech hrabstw: Dublin, Kildare i Meath.

Mieszkańców ostrzega się przed spożywaniem surowej wody, a także przed używaniem nieprzegotowanej wody do umycia produktów spożywczych, które spożywane są bez obróbki termicznej. Woda nie nadaje się również do mycia zębów czy przygotowania kostek lodu.

Lista miejsc, w których obowiązuje ostrzeżenie

We wtorek wieczorem podano listę miejsc, w których obowiązuje ostrzeżenie:

Artane, Ashtown, Balbriggan, Baldoyle, Ballyboghill, Celbridge, Clonee, Clonsilla, Coolock, Coolquoy, Corduff, Darndale, Donabate, Dunboyne, Finglas, Garristown, Glasnevin, Howth, Kilbarrack, Kilclone, Killester, Kinsaley, Leixlip, Lusk, Malahide, Maynooth, Naul, Palmerstown, Poppintree, Ronanstown, Rush, Skerries, St Margaret’s, Straffan, Sutton i Swords.

W najbliższych dniach jakość wody będzie wielokrotnie badana i ostrzeżenie zostanie zniesione, jak tylko parametry wody będą zgodne z obowiązującymi wymaganiami.

Więcej informacji można uzyskać na stronie Water.ie