POLONIA IRLANDIA • GAZETA • WIADOMOŚCI I INFORMACJE

Taoiseach Leo Varadkar ogłosił wprowadzenie nowych restrykcji dla mieszkańców Irlandii.

O 302 wzrosła liczba zakażonych koronawirusem osób w Irlandii. W sumie na Covid-19 zachorowało już 2.121 osób. Nie żyją 22 osoby. W związku z tym rząd zdecydował się wprowadzić kolejne restrykcje.

Dzisiaj od północy zaczynaja obowiązywać nowe, zaostrzone ograniczenia dla mieszkańców Irlandii związane z epidemią koronawirusa. Do 12/04/2020 obowiązywać będzie zakaz wychodzenia z domu, za wyjątkiem szczególnych okoliczności.

Szczególne okoliczności to podróż do i z pracy, której nie można wykonać w domu, podróż na zakupy żywności i artykułów gospodarstwa domowego, w celu odebrania posiłku. Będzie można także wyjść z domu w celu wizyty lekarskiej lub odebrania lekarstwa.

Dopuszczalne jest również opuszczenie swojego miejsca zamieszkania z ważnych powodów rodzinnych jak na przykład w celu sprawowania opieki nad osobami starszymi.

Mieszkańcom wolno jest wyjść z domu na krótki czas odbycia ćwiczeń fizycznych w odległości nie dalszej niż 2 km od miejsca zamieszkania. Należy przy tym zachować bezpieczny dystans minimum 2 metrów.

Wprowadzone zostają też ograniczenia w transporcie publicznym oraz brak odwiedzin w szpitalach.