POLONIA IRLANDIA

Przedstawiciele Gardy wydali ostrzeżenie o kradzieżach przesyłek w Irlandii.

Przedstawiciele Gardy udzielili ostrzeżenia mieszkańcom Irlandii po tym, jak w hrabstwie Cork skradziono wiele przesyłek towarów zamówionych przez internet.

Zakupy przez internet

Jednak według doniesień ten sam proceder jest obserwowany już w wielu miejscach w kraju. Złodzieje podążają za pojazdami kurierów, aby ukraść pozostawione pod domem paczki, gdy właścicieli nie ma w domu.

Podczas pandemii niektórzy kierowcy firm kurierskich mieli możliwość pozostawienia paczek w „bezpiecznych miejscach”, gdy pod wskazanym adresem nie było osoby, która mogłaby odebrać paczkę.

Podobna praktyka jest teraz szeroko odradzana. Sierżant John Kelly z Fermoy Garda Station w hrabstwie Cork wydał ostrzeżenie na ten temat. Powiedział, że ludzie robiący zakupy przez internet powinni uzgodnić, że ich paczka zostanie pozostawiona w bezpiecznym miejscu, na przykład u sąsiada.

Ostrzeżenie

Sierżant Kelly powiedział, że ​​to nie pierwszy raz, kiedy tego typu kradzieże mają miejsce, zwłaszcza w okresie przedświątecznych zakupów. Zachęcił też słuchaczy audycji C103’s Cork Today Show, aby zamiast przez internet, decydowali się na zakupy w lokalnych sklepach.

Jego zdaniem pozwoli to uniknąć nieprzyjemnych sytuacji związanych z kradzieżą przesyłek, może też przyczynić się do ożywienia irlandzkiej gospodarki.