Pasażerów czekają tymczasowe utrudnienia w związku z zamknięciem lotniska w Irlandii.

Potwierdzono, że już w najbliższy poniedziałek port lotniczy w Cork zostanie tymczasowo zamknięty. Powodem jest duży projekt przebudowy pasa startowego.

Zamknięte lotnisko

Projekt ma kluczowe znaczenie dla przyszłości lotniska, a jego celem jest ukończenie go przy jak najmniejszych zakłóceniach i jak najniższych kosztach – twierdzi zarządca portu lotniczego.

Lotnisko w Cork będzie zamknięte przez 10 tygodni – od 13 września do 22 listopada 2021 roku. W tym czasie przeprowadzone zostaną prace modernizacyjne pasa startowego, który ma być przystosowany do samolotów odrzutowych.

DAA inwestuje ponad €40 mln w 3 duże projekty na lotnisku – wdrożenie nowego systemu kontroli bagażu rejestrowanego i nowej podstacji elektrycznej oraz właśnie przebudowa jedynego pasa startowego.

Lotnisko w Cork

Prace rekonstrukcyjne przedłużą żywotność pasa startowego i infrastruktury pomocniczej o 15-20 lat i zapewnią lotnisku w Cork ożywienie i przyszły wzrost w miarę lepszej odbudowy.

Pasażerów korzystających do tej pory z lotniska w Cork czekają tymczasowe utrudnienia. DAA planuje jednak pełne przywrócenie jego działalności przed początkiem sezonu świąteczno-noworocznego.