POLONIA IRLANDIA • GAZETA • WIADOMOŚCI I INFORMACJE

Na wyspie Irlandii jest już ponad sto potwierdzonych przypadków koronawirusa. Trwa akcja ograniczania skupisk ludzi w kraju.

Na wyspie Irlandii jest już 119 potwierdzonych przypadków koronawirusa. W Republice Irlandii potwierdzono 90, a w Irlandii Północnej 29 przypadków.

Odwołanie imprez z okazji Dnia Św. Patryka i zamknięcie szkół było pierwszym krokiem do ograniczenia kontaktów wśród mieszkańców Irlandii:

Więcej: Wszystkie Parady Św. Patryka w Irlandii odwołane – Koronawirus

Więcej: Szkoły, przedszkola i uczelnie zamknięte w Irlandii. Walka z koronawirusem Covid-19

Odwołano również loty Irlandia – Polska – Irlandia

Więcej: Wstrzymane wszystkie loty z Irlandii do Polski – Polska zamyka granice

Zamykane lecznice South Doc w Irlandii

Tymczasem na obszarze hrabstwa Cork zamknięte zostały niektóre lecznice South Doc. Tymczasowo nie udziela się pomocy pacjentów lecznicach w Clonakilty, Fermoy, Youghal oraz w dzielnicy Blackpool w Cork.

Czynne lecznice South Doc w hrabstwie Cork i Kerry:

  • Bandon
  • Bantry
  • Mallow
  • Midleton
  • Kinsale Road
  • Killarney
  • Tralee

Powodem zmniejszenia liczby czynnych lecznic South Doc w hrabstwie Cork jest spodziewane zmniejszenie liczby pracowników i lekarzy z powodu choroby i izolacji. Podobnie sytuacja może wyglądać również w innych rejonach Irlandii.

Zamknięte atrakcje turystyczne w Irlandii

Od piątku 13/03/2020 pojawiają się doniesienia o kolejnych atrakcjach turystycznych, które zostają tymczasowe zamknięte dla zwiedzających. I tak na dwa tygodnie zamknięty został park wodny Center Parcs Longford Forest oraz Cliffs of Moher.

Na terenie całej Irlandii w niektórych miastach odwoływane są msze święte. Kościoły pozostają otwarte, lecz zachęca się wiernych do modlenia się w domach.

Od piątku zamykane są rownież niektóre puby w Dublinie i Cork. Chodzi głównie o lokale, które mogą pomieścić więcej niż dozwolone tymczasowo 100 osób.

Testy na koronawirusa dla mieszkańców Cork

W St. Mary’s Health Campus w Gurranabraher w Cork otwarto centrum badania obecności koronawirusa dla mieszkańców. Pacjenci mogą zostać zbadani przejeżdżając przez nie swoim samochodem.

Personel w ochronnej odzieży pobiera wymazy od mieszkańców, którzy nie wysiadają nawet ze swoich samochodów. Wystarczy na chwilę otwarte okno, by móc pobrać próbkę, która następnie wysyłana jest do laboratorium w Cork.

Najnowsze informacje: Koronawirus w Irlandii